روش‌های کسب درآمد از نماشا (جایگزین آپارات)

2
23530
آموزش کسب درآمد از نماشا و آپارات

حتما همه ی شما نیز با سایت اپارات که یک سرویس اشتراک ویدئوست آشنا هستید. و احتمالا بارها و به دلایل مختلف به دنبال یک جایگزین برای آپلود ویدئوهای خود بودید. خب امروز قصد معرفی یک جایگزین برای این سایت داریم و در ادامه روش های کسب درآمد از نماشا را توضیح خواهیم داد. با سرزمین ایده ها همراه باشید.
سایت نماشا
بهترین جایگزین برای آپارات می باشد. سرویس اشتراک رایگان ویدئوی نماشا متعلق به گروه پیکوفایل و سرویس بلاگدهی بلاگ اسکای می باشد. گروهی که دارای سابقه ی طولانی در ارائه خدمات به کاربران نت فارسی هستند.
نماشا هم اکنون در رده بندی الکسا دارای رتبه ۴۵ ایران می باشد که نشان از بازدید بسیار بالای این سایت دارد. این سایت همچون آپارات دارای گزینه آپلود از یوتیوب و آپلود از رایانه می باشد. که بوسیله گزینه آپلود از یوتیوب به راحتی قادر به آپلود ویدئوهای مد نظر خود خواهید بود.
از مزایای نماشا می‌توان به سرعت بالای آپلود ویدئوها اشاره کرد. این درحالی ست که کاربران آپارات به تازگی دچار مشکلات متعددی به هنگام آپلود فایل شده اند.
همچنین ما معتقدیم که نماشا برای صاحبان کسب و کارهای کوچکتر و آپلودرهای تازه وارد بسیار موثر تر است! چرا؟ به این دلیل که آپارات مملو از شرکت های بزرگ و سایت های بزرگ با تعداد بالای فالور یا دنبال کننده است و به همین دلیل در بسیاری مواقع ویدئوهای این سایت ها در معرض دید قرار می‌گیرید و ویدئوهای کانال های کوچکتر تقریبا بازدیدی جذب نمی کند.
در یک مقایسه، دو ویدئوی یکسان را در یک ساعت مشخص، در سایت های آپارات و نماشا آپلود کردیم! نتیجه بسیار جالب بود. بازدید ویدئوی ما در نماشا ۲۵۰۰ عدد و در سایت آپارات ۱۸۰۰ عدد بود! این درحالی ست که کانال ما در آپارات دارای بیش از ۷۰ دنبال کننده و در نماشا با تعداد بسیار کمتری دنبال کننده بود.
اما از معایب سایت نماشا می‌توان به محدودیت لینک‌های آپلودی از سایت یوتیوب اشاره کرد به طوری که پس از آپلود ۵-۸ لینک این قابلیت تا روز بعد از دسترس خارج می شود و موجب دلزدگی آپلودرهای حرفه ای می شود.

حال به آموزش روش های کسب درآمد از نماشا می پردازیم:

کسب درآمد از سایت های آپارات، نماشا یا حتی یوتیوب و در کل سایت های اشتراک گذاری ویدئو شبیه به یکدیگر است.
اهمیت سایت های اشتراک گذاری ویدئو همچون نماشا یا آپارات در بازدید بسیار بالا و سئوی خوب لینک های این سرویس ها است. بسیار دیده شده، قشر مردم عادی که شاید اطلاعات زیادی از سایت یا حتی گوگل ندارند با آپارات آشنا هستند و برای گذران وقت و تماشای ویدئو از طریق اپلیکیشن مخصوص این سرویس به آن مراجعه می کنند. پس این موضوع نمایانگر پتانسیل بالای آپارات برای بازاریابی و توسعه کسب و کار است.
حال مزیت این سرویس ها برای یک وبسایت چیست؟
سئو و بازدید!، بارها دیده شده که یک ویدئوی معمولی حتی تا هزار بازدید در یک روز جذب می کند! درحالیکه جذب این مقدار بازدید در یک سایت معمولی و برای یک مطلب احتمالا چندین روز طول خواهد کشید. از نظر سئو نیز لینک های نماشا و آپارات به سرعت در نتایج گوگل و در رتبه های خیلی خوب قرار می‌گیرند.
۱- پس یکی از روش های کسب درآمد از نماشا یا آپارات بهره‌گیری از همین موضوع است؛ اگر شما دارای یک سایت فروشگاهی هستید! و یا سایت شخصی که محصولات خود را در آن به فروش می رسانید، سرویس های اشتراک ویدئو یک ابزار رایگان بسیار قدرتمند برای بازاریابی و افزایش فروش شما هستند. تنها کافی ست که یک ویدئو ساده و جذاب مرتبط با محصول خود بسازید و در نماشا منتشر کنید.(یا لینک سایت و محصول خود را در قسمت کپشن ویدئو قرار دهید) بدین ترتیب در صورتی که شخصی نیاز به محصول مذکور داشته باشد با سرچ آن به ویدئوی شما می رسد.

۲- روش دوم مخصوص کسانی ست که دارای کانال هایی با دنبال کننده بالا هستند! شما می‌توانید با مراجعه به صاحبان کسب و کار یا فروشگاه ها، در میان ویدئوهای خود برای آنها تبلیغ کنید.

۳- این روش برای اشخاصی ست که نه سایت دارند و نه کانال پربازدید. در این حالت شما می‌توانید برای دیگر سایتها بازاریابی کنید. بسیاری از سایت های بزرگ در ازای فروش محصولاتشان توسط شما درصدی کمیسیون به شما پرداخت می کنند. تنها کافی ست لینک بازاریابی خود را در قسمت ویدئوها قرار دهید.

۴- روش چهارم کسب درآمد از نماشا برای افرادی ست که نه سایت دارند و نه کانال پربازدید و نه قصد کسب درآمد اینترنتی! در اینجا هدف بازاریابی ست و شما باید صاحب یک حرفه باشید! برای مثال شما یک تعمیرکار یا مترجم هستید! پس تنها کافی ست ویدئوهای مرتبط با حرفه خود را از یوتیوب پیدا کرده و سپس در اپارات اپلود کنید و در قسمت توضیحات ویدئو شماره یا ایمیل خود را قرار دهید تا کاربران در صورت نیاز با شما تماس گیرند.

۵- روش آخر که متاسفانه هنوز در سرویس های ویدئوی ایرانی فعال نشده، کسب درآمد از تبلیغات کلیکی موجود بر روی ویدئوهاست! این روش کسب درآمد سال هاست در سایت های بزرگی همچون یوتیوب در دسترس است و کاربران نیز درامد بالایی از آن کسب می کنند.

نکته بسیار مهم در هنگام آپلود ویدئو این است که از عنوان و کلمات کلیدی مناسب استفاده کنید زیرا در جذب کاربر چه از داخل سایت و چه از گوگل تاثیر بسیار زیادی دارد. پس همین حالا در آپارات یا نماشا عضو شده و اقدام به آپلود ویدئوهای خود کنید.

آیا شما نیز تجربه ای از کسب درآمد از نماشا یا آپارات داشته اید ؟

منبع: سرزمین ایده ها

2 دیدگاه ها

دیدگاه خود را در میان بگذارید

Please enter your comment!
Please enter your name here